Detail

Dětská dopravní nadace slaví 20 let, díky dobročinné dražbě získala nové dárce

V rámci oslav 25 let společnosti AAA AUTO vydražila společnost Essox ve prospěch DDN vůz, se kterým dva mladí cestovatelé dojeli z Prahy do Dakaru a zpět.

Praha, 19. ledna 2016 – Dětská dopravní nadace (DDN) již 20 let podporuje děti obětí dopravních nehod. Předsedkyní správní rady nadace je poslední 4 roky generální ředitelka AAA AUTO. Největší prodejce ojetých automobilů proto svou včerejší oslavu pětadvaceti let na trhu využil i k získání prostředků pro nadaci. AAA AUTO na akci zorganizovalo ve prospěch nadace dobročinnou dražbu automobilu, který za 201 000 Kč získala společnost Essox. Další prostředky přislíbila rovněž společnost Generali a S. & W. Automobily.

„Jsem moc ráda, že úspěšných 25 let společnosti AAA AUTO může alespoň částečně pomáhat zmírňovat důsledky dopravních nehod, kterým se naše moderní civilizace nemůže vyhnout. Z pozice předsedkyně si dávám za cíl získávat nové dárce pro nadaci, abychom mohli podpořit bohužel každý rok nové děti, které automobil připravil o jejich nejbližší,“ uvedla během slavnostního večera generální ředitelka AAA AUTO a zároveň předsedkyně správní rady Dětské dopravní nadace Karolína Topolová.

Úkolem a programem DDN je zejména finančně pomáhat takto osiřelým dětem ve studiu a také těm, které v důsledku dopravní nehody mají trvalé následky na zdraví. Proto společnost AAA AUTO uspořádala dobročinnou dražbu v rámci své oslavy a za vyvolávací cenu 50 000 Kč věnovala do dražby speciální automobil Škoda Octavia 1.8 z roku 2001, kterým v listopadu 2016 vyrazili automobiloví dobrodruzi Stefan Stefanov a Richard Nemeth z Prahy do Dakaru a zpět a ukázali, že spolehlivé auto se dá koupit i v této cenové relaci. Hosté z řad vrcholových představitelů podnikatelské a politické sféry se tak mohli zapojit do dražby a získat unikátního vůz z nabídky AAA AUTO, který loni v listopadu bez jediného karambolu ujel 14 000 km z Prahy do Dakaru a zpět za necelý měsíc.

Nejvyšší částku nakonec věnovala generální ředitelka společnosti Essox Jana Hanušová a automobil vydražila za úžasných 201 000 Kč. „Společnost Essox patří mezi naše dlouhodobé partnery a velice si cením podpory, kterou díky Janě Hanušové nadace získala. Vydražený automobil Essox hned vzápětí daroval nadaci a my jsme se rozhodli, že od nadace vůz odkoupíme a tak ještě více nadaci finančně podpoříme. Nadace tak získá na svojí činnost další finanční prostředky,“ doplnila Karolína Topolová. Nadaci se rozhodla mimo dražbu finančně pomoci i společnost Generali a S. & W. Automobily (Mercedes-Benz, Jenišov u Karlových Varů).