Detail

AAA AUTO podporuje spolu s DDN bezpečnost na silnicích

Praha 21. května 2018 – Společnost AURES Holdings, je prostřednictvím své značky AAA AUTO dlouholetým sponzorem Dětské dopravní nadace, která podporuje sirotky obětí dopravních nehod. Společně se stali partnerem projektu Nebouram.cz, kde si účastníci mohou moderní formou online testů ověřit kvalitu svých znalostí z oblasti silničního provozu a současně jsou motivováni k tomu, aby své vědomosti dále prohlubovali. Projekt v současnosti má již 5 000 účastníků a poběží až do konce letošního roku.

„Přestože se každým rokem snižuje počet dopravních nehod, běžné dopravní situace a cestování autem s sebou bohužel často nesou i smutnou daň v podobě těžce zraněných a usmrcených osob. Naše společnost, která ročně prodá přes sedmdesát pět tisíc automobilů, vždy podporovala bezpečnost na silnicích, a to nejen skrze sponzoring Dětské dopravní nadace, která pomáhá těm nejslabším z nás – dětem,“ uvedla generální ředitelka mezinárodní sítě autocenter AAA AUTO a předsedkyně správní rady Dětské dopravní nadace Karolína Topolová a doplnila: „Jsem ráda, že se můžeme zapojit i do projektu Nebouram.cz, který zábavnou formou vzdělává řidiče pro bezpečnou jízdu. Sama se považuji za zkušenou řidičku, která má dopravní předpisy v malíčku, a musím se přiznat, že když jsem se sama do soutěže zapojila, některé situace mě překvapily a sama jsem se díky nim poučila.“

Projekt Nebouram.cz představuje moderní, edukativně-soutěžní koncept komunikace, který reflektuje nedostatečnou medializaci právních úprav zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích. Účastníci si formou plnění testů ověří kvalitu svých znalostí z oblasti silničního provozu a jsou motivováni k tomu, aby své vědomosti dále prohlubovali. Za účast v jednotlivých soutěžích získávají účastníci jako odměnu fiktivní zlaťáky, které mohou proměňovat za hodnotné ceny nebo je věnovat například Dětské dopravní nadaci a svým příspěvkem finančně pomoci osiřelým dětem a také těm, které v důsledku dopravní nehody mají trvalé následky na zdraví. Za každých 1 000 zlaťáků získá nadace 200 Kč. AAA AUTO pak věnovala do soutěže několik praktických cen, jako je interaktivní tablet řidiče či koberečky do auta a také hlavní výhru – zapůjčení zánovního automobilu Škoda Karoq na půl roku včetně pojištění, další soutěžící dostanou Tablet řidiče či výbavu do automobilu.

V roce 2017 Policie České republiky šetřila 103 821 dopravních nehod, což je o 5% více než v roce 2016. Při těchto nehodách bylo 502 osob usmrceno, 2 339 osob zraněno těžce a 24 740 osob zraněno lehce. V roce 2017 bylo při dopravních nehodách na pozemních komunikacích usmrceno 174 řidičů osobních automobilů, 101 chodců, 80 spolujezdců v osobním vozidle, 60 řidičů motocyklů a 44 cyklistů. Častým důvodem je nepozornost plynoucí i z neúplné znalosti pravidel silničního provozu.