Detail

Komentář k obětem dopravních nehod (3/02)

Pan K. přišel o život při dopravní nehodě, která byla zaviněna technickou závadou na tahači. Neovladatelný kamion se střetl na dálnici ještě s dvěma vozy, v kterých byli cestující zranění lehce. Paní K. zůstala sama s dvěma syny (nyní 9 a 10 let), kteří jsou oba astmatici.

Pan S. dostal smyk (technická závada na autě) a čelně se srazil s protijedoucím autem. Při nehodě zemřeli manželé S., v druhém voze byly osoby zraněny lehce. O dvě dospívající děti se stará jejich teta (sestra otce). Oba sourozenci by rádi studovali, nemají však dostatek finančních prostředků.

Pan A. zemřel při dopravní nehodě, kterou zavinil řidič v protijedoucím autě, cizí státní příslušník, který v zatáčce nezvládl řízení. Ve své vlasti (SRN) byl tento občan potrestán odnětím řidičského průkazu na tři měsíce! Paní A. se stará o dvě dcery (nyní 9 a 14 let).

Pan Š. dostal vlivem nepřiměřené rychlosti smyk a čelně se srazil s protijedoucím vozidlem. Na místě nehody zemřel pan Š. a jeden spolujezdec. Paní Š. zemřela na těžká zranění v nemocnici týden poté. O dvě jejich děti (nyní 12 a 16 let) se stará bratr jejich matky spolu s manželkou.

Manželé D. zemřeli při dopravní nehodě, kterou zavinil protijeoducí řidič, který začal pod kopcem předjíždět a čelně se srazil s autem pana D. náslekdy byly tragické: pan D. zemřel na místě nehody, při převozu do nemocnice zemřela paní D. a v nemocnici týden poté také starší dcera. Mladší dcera (nyní 3 roky) utrpěla těžká zranění, z kterých se zotavila. Soud rozhodl o opatrovnictví v prospěch tety matky, která je nezaměstnaná a žije sama se svou dcerou.

Pan C. vjel v zatáčce do protisměru, kde došlo k čelnímu střetu s protijedoucím vozem. Na místě nehody zemřeli manželé C. a sestra paní C. paní K. Manžel paní K. byl dva roky poté sražen na přechodu pro chodce urpěl těžká zranění. Nyní je invalidní důchoce a stará se spolu se svou tchýní, paní V., o své dvě děti. Paní V. je sama vdovou a vychovává tři vnoučata (nyní 13, 10 a 9 let).

Slečna T. byla těžce zraněna při dopravní nehodě, při které zemřeli její rodiče i sestra. V době, kdy byla v nemocnici, zabrali jejich sousedé neoprávněně nebytové prostory, které patřily rodičům slečny T. Spor se táhne již čtvrtým rokem a slečna T. nutně potřebuje finanční prostředky na právní pomoc a na studia VŠ. Žije se svou 81-letou babičkou.

Při dopravní nehodě (důvod neznámý) byla těžce zraněna celá rodina paní M. Pan M. nehodu nepřežil. Paní M., která má po nehodě trvalé zdravotní následky, vychovává dva syny (nyní 12 a 14 let).

Při předjíždění z pravého do levého pruhu na magistrále se pan M. vlastní vinou střetl s autem. On i jeho manželka při nehodě zahynuli. O dvě pozůstalé děti (nyní 7 a 4 roky) se stará jejich babička (matka matky) s manželem, oba důchodci.

Pan S. vjel na vlakový přejezd, kde se jeho auto srazilo s projíždějícím vlakem. Následky byly opět tragické: při něhodě zemřeli manželé S. a jejich syn. O pozůstalou dceru (nyní 5 let) se stará sestra matky - paní B., která s manželem vychovává ještě vlastního syna.

V Praze dne 6.3. 2002