Detail

Dětská dopravní nadace: Pomáháme sirotkům po obětech dopravních nehod

Praha, 31. října 2022 – Průvodním jevem rozvíjející se civilizace jsou četné dopravní nehody, mnohdy s velmi tragickými následky. Snad nejhroznější variantou jsou havárie, při nichž zahynou oba rodiče nebo jeden z rodičů a zanechají po sobě děti, o které se většinou nemá kdo starat, nebo je péče o ně velice ztížena. Dětská dopravní nadace (DDN) pomáhá již více než dvacet let právě těmto dětem. Za dobu své existence podpořila na 900 žádostí a rozdala přes 15 milionů korun, které slouží zejména na podporu studia sirotků na středních a vysokých školách. Nadace podporuje děti opakovaně až do 25 let v případě studia na vysoké škole. Příspěvky předává vždy koncem roku. Pokud znáte někoho, kdo přišel o jednoho nebo oba rodiče při dopravní nehodě, dejte vědět Dětské dopravní nadaci.

Podle statistik došlo na českých silnicích za prvních deset měsíců letošního roku k téměř 77 tisícům dopravních nehod. Počet usmrcených osob se tak vyšplhal již na 388 osob, což je o 11 osob více než před rokem ve stejném období. Nejčastěji je na vině nepřiměřená rychlost (12 %), nedání přednosti v jízdě (11 %) nebo alkohol za volantem (5 %). „Po dvou letech pandemie, kdy lockdowny uměle snížily počet dopravních nehod, dochází opět k jejich nárůstu na českých silnicích. Spolu s tím se zvyšuje i počet úmrtí.  Jako maminka téměř devítileté dcery i ředitelka společnosti, která vloni prodala za 30 let historie rekordní množství automobilů v rámci skupiny AURES Holdings, považuji za povinnost pomáhat dětem obětí dopravních nehod,“ uvedla Karolína Topolová, generální ředitelka a předsedkyně představenstva skupiny AURES Holdings, provozovatele sítě autocenter AAA AUTO a Mototechna, a již deset let předsedkyně správní rady Dětské dopravní nadace.

Cílem Dětské dopravní nadace je zejména finančně pomáhat dětem, jejichž rodiče zahynuli při dopravních nehodách a také těm dětem, které mají v důsledku dopravní nehody trvalé zdravotní následky. Pomoci Nadace již využily stovky dětí a některé z nich tak od DDN získali až půl milionu korun, díky kterým mohli vystudovat a stát se úspěšnými lidmi. Za více než dvacet let tak nadace pomohla částkou větší 15 milionů korun. Výše ročního příspěvku činí 30 000 Kč pro vysokoškoláky sirotky, 15 000 Kč pro vysokoškoláky polosirotky, 20 000 Kč pro ostatní sirotky od mateřských škol až po vyšší odborné školy a 10 000 Kč pro polosirotky ve stejných vzdělávacích zařízeních. Děti mohou také využít možnosti studovat bezplatně na soukromé vysoké škole CEVRO Institut, získat přednostně zaměstnání u největšího prodejce ojetých aut AURES Holdings či bezplatně studovat na jazykové škole Confucius.

Každý z nás se kdykoliv může stát účastníkem dopravní nehody, a to i bez vlastního zavinění. Každý z nás má tedy vlastně docela blízko k tomuto problému a snad každý z nás může přispět dětem, které se náhle ocitly bez rodičů, bez zázemí domova, bez pohlazení. Pomoci můžete i Vy například i tím, že nám sdělíte konkrétní jména těch, kterým bychom měli pomoci, nebo je odkážete na www.detskadopravninadace.cz. Pomoci můžete i prostřednictvím finančního daru v jakékoliv výši na číslo účtu nadace 168700844/0300.