Detail

Dětská dopravní nadace letos rozdala 800 000 korun dětem, sirotkům obětí dopravních nehod

Praha, 9. prosinec 2014 – Dětská dopravní nadace (DDN) předala 47 dětem, jejichž rodiče zahynuli při dopravních nehodách, finanční dary zejména na podporu jejich studia na středních a vysokých školách. Celkem letos DDN mezi sirotky rozdělila 800 000 Kč.

„Přestože nám každým rokem klesá počet dopravních nehod, bohužel při nich stále přichází o život hodně lidí. Společnost AAA AUTO je nedílnou součástí automobilového sektoru, a proto považujeme v podstatě za povinnost pomáhat alespoň touto formou sirotkům obětí dopravních nehod, které jsou jejich nejvíce bezbrannými obětmi, jelikož často přijdou při takovémto neštěstí o jednoho nebo oba rodiče,“ uvedla generální ředitelka AAA AUTO Karolína Topolová, která je již třetím rokem předsedkyní Správní rady DDN. „Musím říci, že mě samotnou jako poměrně čerstvou maminku vede práce v nadaci k ještě větší míře odpovědnosti za volantem, než dříve,“ dodala Topolová, která má roční dceru.

„Letos jsme si se členy Správní rady každý vytkli za cíl přinést do nadace alespoň 100 000 Kč. Jsem ráda, že se to ve většině případů podařilo, a pevně věřím, že se mi i nadále bude dařit plnit osobní předsevzetí přinášet do nadace nové dárce,“ dodala Topolová.

V letošním roce nadace přijala celkem 47 oprávněných žádostí o finanční příspěvek a rozdělila mezi ně finanční pomoc ve výši 800 000 Kč. Výše příspěvku činí 30 000,- Kč pro vysokoškoláky sirotky, 15 000,- Kč pro vysokoškoláky polosirotky, 20 000,- Kč pro ostatní sirotky od mateřských škol až po vyšší odborné školy a 10 000,- Kč pro polosirotky ve stejných vzdělávacích zařízeních. Samotné předávání finančních příspěvků od nadace žadatelům proběhlo tradičně ve Smetanově sále Autoklubu České republiky v Opletalově ulici za účasti předsedkyně správní rady DDN a generální ředitelky společnosti AAA AUTO Karolíny Topolové.

Podle statistiky Policie ČR se od roku 2008 výrazně snížil počet smrtelných nehod v České republice. V roce 2008 to bylo 848 usmrcených osob, loni jich na českých silnicích zemřelo 583, letos za 10 měsíců 531.

Mezi dárce nadace se díky úsilí Karolíny Topolové i letos zařadily společnosti Generali, respektive její nadace, a úvěrová Cetelem. Sama společnost AAA AUTO, jíž je Karolína Topolová generální ředitelkou, patří dlouhodobě mezi největší korporátní partnery nadace. „Letos jsme do rozpočtu nadace v návaznosti na výši prodejů v loňském roce a za prvních devět měsíců letošního roku přispěli částkou téměř 141 000 Kč. Nadace potřebovala větší finanční obnos, aby doplnila své zdroje, a tak jsme se ji rozhodli na základě velmi pozitivních výsledků prodeje letošního roku podpořit s předstihem,“ uvedla Topolová. Nejvyšší finanční částku poskytnutou jedním dárcem v letošním roce představuje dar dalšího stálého partnera nadace, společnosti Global Assistance ve výši 200 000 Kč.

Významný dar poskytly i společnosti AUTODROM PROMOTION a Škoda auto a dále společnosti A. Charouz, s.r.o. a REDEMPTOR a.s. Nefinanční pomoc poskytuje CEVRO INSTITUT, který v současné době umožňuje bezplatné studium dvěma dětem a Autoklub ČR, který poskytuje bezplatný pronájem prostor v reprezentativní budově Autoklubu. Členy správní rady jsou dále ředitel Global Assistance Petr Bold, prezident Autoklubu ČR Roman Ječmínek, bývalý závodník a podnikatel Antonín Charouz, bývalý ministr vnitra Ivan Langer a bývalý ředitel mladoboleslavské automobilky Škoda Vratislav Kulhánek.

Cílem Dětské dopravní nadace je zejména finančně pomáhat dětem, jejichž rodiče zahynuli při dopravních nehodách a také těm dětem, které mají v důsledku dopravní nehody trvalé zdravotní následky. Nadace od svého založení poskytla dětem již více než 9 milionů Kč, a to zejména na studium, zdravotní rehabilitaci, pobyty v přírodě a k udržení životního standardu.

Podrobnější informace o činnosti nadace a návod jak zažádat o příspěvek mohou zájemci nalézt na webu www.detskadopravninadace.cz.